Zawodowcy mocni na rynku pracy

Projekt pt. „Zawodowcy mocni na rynku pracy”, realizowany jest przez Centrum Szkolenia Majer Autoszkoła AS Marks Marcin Janusz.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 8. Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie FEKP.08.03 Wsparcie osób pracujących znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.

Informacje o finansowaniu:

– wartość projektu (całkowity koszt projektu): 2 048 293,68 zł

– wartość dofinansowania Projektu z UE: 1 843 464,30 zł

Celem głównym projektu jest: Zwiększenie możliwości zatrudnienia u 108 osób spełniających definicję ubogich pracujących, osób zatrudnionych na umowach krótkoterminowych lub pracujących w ramach umów cywilno-prawnych, poprzez zidentyfikowanie indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczestników projektu oraz dostosowanie kompleksowej ścieżki wsparcia w ramach projektu do ich zindywidualizowanych potrzeb.

Cel projektu wpisuje się w cel szczegółowy EFS+.CP4.A: Poprawa dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących dla wszystkich osób poszukujących pracy, w szczególności osób młodych, zwłaszcza poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży, długotrwale bezrobotnych oraz grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.       

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, do mieszkańców M. Toruń, a także powiatu toruńskiego, mieszkańców Chełmży, Aleksandrowa Kujawskiego, Konecka, Czernikowa, Wielkiej Nieszawki, Gniewkowo. Wsparciem zostaną objęte osoby pow. 21 r.ż. posiadające prawo jazdy kat. B.

Grupą docelową projektu są osoby w wieku 21- 89 lat zamieszkałe w województwie kujawsko-pomorskim, osoby pracujące lub prowadzące działalność gospodarczą, których wynagrodzenie jest niższe bądź równe wynagrodzeniu najniższemu krajowemu, osoby z krajów trzecich:

- osoby ubogie pracujące ( których wynagrodzenie jest niższe bądź równe najniższemu krajowemu);

- osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych i/lub pracujących w ramach umów cywilnoprawnych;

- osoby z niepełnosprawnościami.

Wsparcie w ramach projektu będzie obejmowało:

  • doradztwo zawodowe z opracowaniem i wdrożeniem Indywidualnych Planów Działań – dla wszystkich Uczestników Projektu w wymiarze 4h/os.;
  • rozwijanie kompetencji/kwalifikacji zawodowych (szkolenia i kursy zawodowe). W ramach zadania zakłada się przeprowadzenie przez Wnioskodawcę dla wszystkich Uczestników kursów - prawa jazdy kat C, C+E oraz kwalifikacji kierowcy wykonującego transport drogowy – KWP;
  • pośrednictwo pracy w wymiarze 3h/os. dla wszystkich Uczestników Projektu, celem pośrednictwa pracy jest przedstawienie ofert pracy zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami.

Planowane efekty i rezultaty Projektu:

Główne produkty i rezultaty: opracowanie Indywidualnych Planów Działania dla Uczestników, szkolenia zawodowe prowadzące do zdobycia kwalifikacji kierowcy, otrzymane oferty pracy.

Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, objętych wsparciem w programie: 108.

 

 
Tags